26.04.2013

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ФОТОГРАФІЇ «ЗАБОРОНЕНЕ ПРИМУСОВЕ ВІДКРИТТЯ ДВЕРЕЙ». АВТОР СЕСАР ТОЙМІЛЬ (ІСПАНІЯ)

26 квітня (п’ятниця) о 16.00 до 27-ої річниці Чорнобильської катастрофи у Національному музеї «Чорнобиль» відбудеться відкриття авторської фотовиставки іспанського фотографа Сесара ТОЙМІЛЯ «ЗАБОРОНЕНЕ ПРИМУСОВЕ ВІДКРИТТЯ ДВЕРЕЙ». Куратор виставки Алекс ПІНЕЙРО.

ЗАБОРОНЕНЕ ПРИМУСОВЕ ВІДКРИТТЯ ДВЕРЕЙ

Сесар Тойміль (Ферроль, 1967). Іспанський фотожурналіст. Почав працювати як фрилансер у 1990 р. З 1993р. — фотограф в газеті La La Voz de Galicia. У 2008 р. він здійснив свою першу мандрівку у Чорнобиль, від того повертався у зону відчуження ще п’ ять разів. У січні 2012 р. у своєму рідному місті відкриває першу виставку «ЗАБОРОНЕНЕ ПРИМУСОВЕ ВІДКРИТТЯ ДВЕРЕЙ», яка була показана і у декількох містах в Іспанії, та зараз виставка відкривається у Києві.

Автор Сесар Тойміль особисто коментує зміст своєї виставки:

« Забороняти — Перешкоджати або запобігати використанню або здійсненню чого-небудь.

Примушувати — Зобов’язувати або вимагати виконання чогось.

В поєднанні ці два слова, в теорії антоніми, визначають те, що було великою частиною найважливіших подій історії людства. Описують постійне протиріччя людського роду та його абсурдних рішень. Через два дні після величезного вибуху, який стався на світанку 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі української атомної станції ім. В.І. Леніна, шумне місто Прип’ять — у парі кілометрів від аварійної станції — було евакуйоване. В той час, коли радіоактивність пронизувала школи, басейни, будинки та лікарні цього міста, сумна і абсолютна тиша поглинала вулиці назавжди.

Двадцять п’ять років потому, у місті, яке було побудоване як оселя для працівників станції, продовжує панувати мовчання і спустошеність. Вулиці міста розрослися бур’яном, по ним часто бігають дикі тварини… Жителі сусідніх селищ, які, ігноруючи інформацію про те, що їхня зона непридатна для життя, продовжують мешкати там, доводять, що життя, незважаючи ні на що, триває.

Ця виставка є даниною сотням тисяч людей, які сприяли мінімізації наслідків аварії, і незліченним жертвам катастрофи, яка не повинна була відбутися ніколи. Людям, які досі розплачуються за тих, хто забороняв і примушував.

Оглушлива тиша у Прип’яті верещить про допомогу. Наше завдання почути її і допомогти.»

ВХІД ВІЛЬНИЙ