«ЗА ПОКЛИКОМ ЗНЕКРОВЛЕНОГО КРАЮ»

тематична фотодокументальна виставка з циклу
«ГОЛОС ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО ПОЛІССЯ»

презентована у експозиції 3 залу з 26 квітня 2010 р.

Автор сценарія і куратор виставки: А. Королевська. Художнє оформлення: А. Мусієнко

ЗА ПОКЛИКОМ ЗНЕКРОВЛЕНОГО КРАЮВиставку присвячено корінним мешканцям Українського Полісся – поліщукам, що незважаючи на заборону, повернулися у рідні домівки після офіційної евакуації та живуть у зоні відчуження, на радіаційно забрудненій землі, до сьогодні, протягом майже чверті століття, як самопоселенці, самосели. Зараз у 11 населених пунктах зони живуть 240 осіб.

Тема самоселів цікавить та хвилює громадскість нашої країни і зарубіжжя: звичайні відвідувачі, журналісти, дослідники соціально-культурних питань задають багато питань з цього приводу, тому ми вирішили присвятити темі самоселів окрему виставку.

На виставці представлени деякі розкриті документи з Чорнобильського архіву Управління внутрішніх справ Київської області, який зберігається у фондах музею. Ми єкспонуємо пояснювальні записки самопоселенців 1987-1988 рр, в яких старі люди намагаються пояснити причини свого повернення, звіти представників органів влади; приводимо фрагменти спогадів самоселів, більшості з яких виповнилося 75-80 років.

ЗА ПОКЛИКОМ ЗНЕКРОВЛЕНОГО КРАЮЗагалом представлено 224 одиниці музейного значення з колекції музею: документи, фотографії, реліквіїї з зони відчуження, предмети побуду поліщуків, живопис народних майстрів, дитячі малюнки.

В експозиції виставки — 44 авторських фото з нових надходжень музею: портрети самоселів, зроблені автором — молодим фотохудожником Антоном Бородавкою, у 2009 р. під час експедиції у зону відчуження. Антон

Бородавка разом із відомим київським істориком Олександром Анісімовим працює над виданням фотодокументальної книги «Обличчя Чорнобиля».

samosely_2-sm ЗА ПОКЛИКОМ ЗНЕКРОВЛЕНОГО КРАЮ