«SIP (Shelter Imaginary Point): PROTECTIVE FLOWERS /
УКРИТТЯ: УЯВНА ТОЧКА. ЗАХИСНІ КВІТИ»

ДО 25-ОЇ РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ «ЧОРНОБИЛЬ»
АРТ-ГРУПА «СТРОНЦІЙ-90»

запрошують взяти участь у міжнародному арт-екопроекті

» SIP (Shelter Imaginary Point): PROTECTIVE FLOWERS / УКРИТТЯ: УЯВНА ТОЧКА. ЗАХИСНІ КВІТИ»

Автори проекту – художники Валерій Голейко, Тетяна Чеброва і Олексій Бреус – планують спорудити макет нового чорнобильського укриття, який буде прикрашено намальованими квітами, зібраними з усього світу.

Куратор проекту – заступник директора Національного музею «Чорнобиль» з наукової роботи Анна Королевська.

artЦей арт-екопроект є інсталяцією, що постійно росте у довжину і ширину, на ній щільно розміщені малюнки або фото квитів. Квітка – символ людської душі. Кожний малюнок присланий та підписаний ім’ям окремої конкретної людини з різних країн світу.

Перша частина проекту була презентована у квітні 2010 року у Києві на Майдані незалежності. Друга частина буде показана у квітні 2011 року у Національному музеї «Чорнобиль». Завершення проекту планується безпосередньо на території ЧАЕС.

Мета проекту – ще раз нагадати про надзвичайно велику відповідальність людства у запобіганні техногенних катастроф. У новому тисячолітті проблеми технологічної безпеки не втратили своєї важливості, а й стали більш актуальними. Мова їде не тільки про ядерну безпеку, а й також про увесь комплекс екологічних проблем: зміна клімату і загроза кліматичної катастрофи, глобальне потепління, знищення лисів, загибель рідкісних тварин, нерозумне споживання природних ресурсів, які неможливо поповнити, складності взаємо порозуміння людини та машини, людства та сучасних технологій.

Проект передбачає індивідуальну участь будь-якого жителя планети Земля, незалежно від віку, статі, кольору шкіри, віросповідання. Ми закликаємо всіх, кому небайдужа доля нашого світу, взяти участь в арт-екопроекті – надіслати свій малюнок, колаж, фото квітки

на поштову адресу: Національний музей «Чорнобиль», провулок Хоревий, 1, Київ, 04071 (для проекту «Захисні квіти»)

на електронну адресу museum-chornobyl@kv.ukrtel.net

на електронну адресу sipflowers@gmail.com

Не забудьте вказати своє им’я та прізвище, місто, країну, вік, рід занять. Фантазія авторів нічим не обмежена, квіти можуть бути любої форми і стилю, даже просто круги або мандали. Все квіти будуть використані у інсталяції, имітуючої нове укриття -арку над саркофагом Чорнобильскої АЕС.

www.sip-project.livejournal.com

www.sip.tralfrealism.com