ВИСТАВКА АВТОРСЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ І ТАКСИДЕРМІЇЇ ” НЕСПОДІВАНИЙ ЗАПОВІДНИК: ЧОРНОБИЛЬСЬКА ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ З ТОЧКИ ЗОРУ ЗООЛОГА ”

1 липня 2014 року на першому поверсі музею, у виставковому залі відкрито нову тематичну виставку. В експозиції понад 100 фотографій, авторами яких є українські натуралісти – зоологи, орнітологи, радіоекологи, безпосередні дослідники дикої природи зони відчуження, таксидермічні опудала диких тварин та птахів, наукові інформаційні блоки, карти. Вхід вільний.

nature_euНЕСПОДІВАНИЙ ЗАПОВІДНИК: ЧОРНОБИЛЬСЬКА ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ З ТОЧКИ ЗОРУ ЗООЛОГА ”

ВИСТАВКА АВТОРСЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ І ТАКСИДЕРМІЇЇ

01.07.2014 –

Куратор виставки:  Анна КОРОЛЕВСЬКА

Автори фото:

Денис ВИШНЕВСЬКИЙ
Сергій ГАЩАК
Сергій ПАСКЕВИЧ
Сергій ДОМАШЕВСЬКИЙ
Марина ШКВИРЯ

Фотографії вовків надані Клаусом ФІЧТЕНБЕРГЕРОМ (Австрія) – одним з режисерів міжнародного документального кінопроекту «Радіоактивні вовки Чорнобилю» (2011).

Таксидермічні опудала звірів та птахів надані МУЗЕЄМ ЗВІРІВ І ПТАХІВ імені професора О.О. Салганського, який є науковою лабораторією кафедри біології лісу та мисливствознавства Інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Дизайн плакату, цифрове редагування : Олексiй КУРМАЗ

Фінансова підтримка: Проект «Go2chernobyl.com»

Чорнобильська зона відчуження – єдина у світі особлива територія розміром з невеличку країну площею майже 2600 км2, яка створена людиною внаслідок великого радіаційного забруднення та повної евакуації мешканців. Тут згорнута господарча діяльність, а існування людини підпорядковано необхідності радіаційної безпеки. Поява такої великої території, вільної від інтенсивного впливу діяльності людини, стало найбільш масштабним екологічним експериментом сучасності.

Незважаючи на радіаційне забруднення у тисячі разів вище за допустиме, за умов, по суті заповідного режиму, без допомоги та перешкод з боку людини, відбулося поступове відновлення природних комплексів, флори та фауни Полісся. Цей процес за своїми масштабами не має аналогів у Європі. У цілому в фауністичних комплексах збільшилась кількість видів тварин та їх чисельність, з’явились рідкісні види, які занесені у Червону книгу України та підлягають особливій охороні. Вплив радіації на живу природу практично перекривається відсутністю негативного впливу діяльності людини. На сьогодні зона відчуження, фактично, є великим природним резерватом європейської лісової фауни.

Запропонована Вашій увазі тематична виставка відкриває ще одну – парадоксальну та незвичну грань Чорнобильської катастрофи. Наша експозиція має за мету ознайомити з тваринним світом зони відчуження, його різноманіттям і найбільш відомими представниками.

В експозиції понад 100 фотографій, авторами яких є українські натуралісти – зоологи, орнітологи, радіоекологи, безпосередні дослідники дикої природи зони відчуження.

Ви дізнаєтесь про їх роботу в незвичних умовах зони відчуження, їх думку про екологічний стан та майбутнє радіаційно забруднених територій Полісся.

Експозицію доповнюють наукові інформаційні блоки, пряма мова спеціалістів, карти ареалу окремих представників тваринного світу зони відчуження.

fauna-1-sm fauna-2-sm fauna-3-sm fauna-5-sm fauna-6-sm fauna-7-sm