ВИСТАВКА МАРІЇ КОБИЛИНСЬКОЇ «СВІТЛО НАДІЇ» (copy)

Запрошуємо на урочисте відкриття виставки 9 листопада о 16.00. Вхід вільний. На виставці представлено  37  робіт – творчих пошуків молодого автора у різних жанрах та техніках: олія, пастель, гуаш, вугілля, художньо оброблена соломка. Декілька  картин написані спеціально для цього проекту напередодні 30-х роковин  Чорнобильської трагедії. Під час відкриття виставки Марія представить власні колекції одягу «Натхнення природи» та «Archetype in color», які брали участь у багатьох фестивалях моди.

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ «ЧОРНОБИЛЬ»
представляє  виставковий проект
МАРІЇ КОБИЛИНСЬКОЇ
«СВІТЛО НАДІЇ»
9 листопада 2015 – 9 грудня 2015

Урочисте відкриття:  9 листопада (понеділок) о 16.00
у Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва

Так, сльозина то впала. То плаче
Небо зорями-слізьми над нами.
Як тремтить теє світло! Неначе
Промовля до нас небо вогнями.

Леся Українка

«З дитинства я зростала, знаючи, що таке Чорнобиль.   Не можу сказати, що мене лякало це слово. Це було чимось звичним, тим від чого немає сенсу ховатися. Бо життя продовжується, виселені села знову наповнюються людьми похилого віку, які повертаються на рідну землю та тими, хто так і не зміг забути свого краю.

Чорнобиль змінив життя людей. Час спливає і з’являється надія на краще майбутнє.  І світло надії жевріє у душі кожного. Мої картини, свідчать про те, що краса залишається та її важко зруйнувати.  Про те, що лихо відступає при натиску людської надії.  Сонце визирає із чорних хмар.  І щоб життя стало ліпшим, варто вірити.  Всі ми постраждали від Чорнобильської катастрофи, бо це була помилка людської розсудливості. Висновки завжди залишаться у пам’яті людей всього світу. Варто дивитись у майбутнє із широко відкритими очима. Не забувати про цінність життя та красу, що нас оточує»

Марія Кобилинська – юна українська художниця-аматор та початківець дизайнер одягу, народилася у 1995 р. у с.Рулівщина Овруцького району Житомирської області (3-тя зона радіаційного забруднення унаслідок Чорнобильської катастрофи). З ранніх років захоплюється малюванням, навчалася у Малій академії народних мистецтв та ремесел під керівництвом заслуженого художника України Миколи Климовича, з 13 років бере участь у творчих конкурсах та виставках в Україні та за кордоном. Зараз студентка НПУ ім. М.П. Драгоманова,  займається образотворчим та декоративно-прикладним мистецтвом, дизайном одягу.

Чорнобильська біда пройшла крізь долю родини: одна бабуся – ліквідатор наслідків аварії, працювала у зоні відчуження, друга – постраждала, інвалід Чорнобиля 2 групи, дідусь пережив евакуацію з рідного села Рудня Овруцького району Житомирської області.

На виставці представлено  37  робіт – творчих пошуків молодого автора у різних жанрах та техніках: олія, пастель, гуаш, вугілля, художньо оброблена соломка. Декілька  картин написані спеціально для цього проекту напередодні 30-х роковин  Чорнобильської трагедії.