ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ. ДВА РОКИ ПІСЛЯ КАТАСТРОФИ. ВИСТАВКА ФОТОГРАФІЇ І АРТЕФАКТІВ КУЛЬТУРИ З ЯПОНІЇЇ “МОЛИТВА ЗА ФУКУСІМУ”

9 липня 2013 року на першому поверсі музею, у виставковому залі відкрито нову тематичну виставку. В експозиції 120 фотодокументів, артефакти культури і народного мистецтва регіону Токоху, який постраждав від руйнівного землетрусу і цунамі, саме до нього належить і префектура Фукусіма. Вхід вільний.

ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ. ДВА РОКИ ПІСЛЯ КАТАСТРОФИ.
ВИСТАВКА ФОТОГРАФІЇ І АРТЕФАКТІВ КУЛЬТУРИ З ЯПОНІЇЇМОЛИТВА ЗА ФУКУСІМУ
“МОЛИТВА ЗА ФУКУСІМУ”

09.07.2013 -23.06.2014

Куратор Анна Королевська

Ідея, збір матеріалів для експонування: Макiко Сегава, Юкiко та Йосiро Мiягосi

Художники: Анатолiй Гайдамака, Eвген Королевський, Анатолiй Мусieнко

Дизайн плакату, вiдеофiльм, пiдготовка матерiалiв до друку: Олексiй Курмаз

Аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася після потужного землетрусу на північному сході Японії 11 березня 2011 року та стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Відбулися численні витоки радіації в атмосферу і морську воду. Із зони в радіусі 20 кілометрів від станції було евакуйовано 150 тисяч осіб. Більшість з них продовжують жити в тимчасовому житлі. Ряд районів через високий рівень зараження, як очікується, буде визнаний непридатним для проживання. Об’єму земель, що підлягають обов’язкової дезактивації, достатньо для того, щоб заповнити токійський бейсбольний стадіон «Токіо Доум» 23 рази. Повна ліквідація аварії, у тому числі демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

Один з важливих розділів виставки – історії нащадків самураїв однієї з найстаріших феодальних династій Японії, які продовжують тисячолітню традицію фестивалю Сома Номаой попри важки наслідки катастрофи 2011 року, заради збереження важливих культурних цінностей японського народу. В експозиції портрети цих мужніх людей, зроблені японським фотографом Норіко ТАКАСУГІ під час традиційного фестивалю Сома Номаой у 2012 р. в районі Одака-ку міста Мінамісома, префектура Фукусіма (нині зона відчуження). Ви побачите їх поряд із своїми, зруйнованими цунамі, оселями, які не можуть бути відбудованими по причині радіаційного забруднення внаслідок ядерної аварії на АЕС Фукусіма-1.

У центрі експозиції, як символ двох народів, які долають наслідки ядерних трагедій, поряд із українським традиційним вбранням дівчинки з Чорнобильського Полісся – японське традиційне вбрання самурая епохи Едо муша-шоузоку. Вбрання передав музею Йосiо Ватанабе, який є нащадком самураїв i головою громади у мiстi Сома (префектура Фукусiма, Японiя). Дім Ватанабе-сан був пошкоджений цунамі, але він швидко відбудував його та став допомагати іншим жертвам в Сома.

В експозиції карти японської зони відчуження та радіаційного забруднення території, 120 фотодокументів 36 авторів – професійних фотографів, журналістів та пересічних громадян Японії, артефакти японської національної культури і народного мистецтва регіону Токоху, який постраждав від руйнівного землетрусу і цунамі, саме до нього належить і префектура Фукусіма.

Ви маєте змогу побачити Фукусіму очима її мешканців, зрозуміти їх тривоги та надії.