06.08.2021

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЗАБОРОНУ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ. МІЖНАРОДНА КОММЕМОРАТИВНА ВИСТАВКА. ХІРОШІМА. НАГАСАКІ.ОПАЛЕНИЙ РАЙ. ПАМ’ЯТАЄМО.

6 серпня – за рішенням ООН встановлений Всесвітній День боротьби за заборону ядерної зброї.

Ця пам’ятна сумна дата щорічно відносить нас до трагічних подій 1945 року у японських містах Хіросими та Нагасакі, які стали початком нової  ери у житті людства, яке пізнало рокові жахливі наслідки руйнівної сили ядерної зброї.

У Японії у цей день проходить Хірошімська меморіальна церемонія миру. Національний музей «Чорнобиль» відкриває міжнародну коммомеративну фотодокументальну виставку ХІРОШІМА. НАГАСАКІ. ОПАЛЕНИЙ РАЙ. ПАМ’ЯТАЄМО.

До створення виставки долучилися японські музеї: Мемориальний музей мира в Хирошімі та Національний меморіальний зал жертв атомної бомби в Нагасакі, Громадська організація ANT-Хірошіма (Азіатська мережа довіри), Проект Окіагарі Кобоші.

 

Експозицію об’єднує скульптурна композиція «Попіл атомної епохи», автором якої є український скульптор Astian Rey.

 

Мета виставки – допомогти новому поколінню зрозуміти весь жах, що пережили жертви атомної катастрофи, не дати світові забути про   довготривалі радіаційні наслідки ядерної війни, не допустити подібного у майбутньому.

ВХІД ВІЛЬНИЙ