28.04.2021

До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Онлайн виставка «ВСЕСВІТ ВІКТОРА ПЕТРОВА»

Національний музей «Чорнобиль» презентує онлайн виставку «ВСЕСВІТ ВІКТОРА ПЕТРОВА»

https://sites.google.com/view/victor-petrovs-universe

Музейна арт колекція налічує понад 100 робіт художників-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, художників з числа переселенців, що пережили втрату рідного дому, художників з різних країн світу, яким тема Чорнобиля стала сердечно близька.
Художня творчість безпосередніх учасників чорнобильських подій 1986 року особлива частина колекції нашого музею. Їх картини сповнені сильною енергетикою власних почуттів, пережитих в умовах небаченої небезпеки, реальних емоцій, містичних передбачень…

Віктор Петров за фахом фізик-ядерник, колишній працівник ЧАЕС, мешканець Прип’яті, художник за покликом, філософ за світосприйняттям.
Сюжети картин – це плід роздуму художника про світ і місце людини в ньому, колізія суперечностей людської суті і навколишнього світу, тривога за майбутнє і наслідки людської діяльності. Образам властиві глибокий філософський зміст, застереження, вони стали знаковими символами Епохи. Біля його картин гостро відчуваєш відповідальність людини перед Всесвітом, відповідальність за своє життя і життя наступних поколінь, до болю відчуваєш хід часу – “Хронос”, крихкість всього створеного на Землі.
Відвідувачі Національного музею “Чорнобиль”  мали можливість наочно відчути магію картин Віктора Петрова, доторкнуттися до його всесвіту. В музеї його персональні виставки с успіхом відбулися двічі у 1994 та 2009 роках.

В експозиції онлайн виставки 2021 р. представлені  роботи художника, створені після Чорнобильської аварії, сучасний постчорнобильський живопис з його приватної колекції  та  з  фондів  Національного музею «Чорнобиль».

До кожної живописної роботи додаємо власні авторські пояснення та коментарі.

Виставку доповнюють особисті фотографії та документи художника – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  його авторські ескізи до значків та пам’ятних медалей, які автор передав до колекції нашого музею.