07.04.2017

ЗАПРОШУЄМО НА КІНОПОКАЗ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ СТРІЧКИ Жіля ЛОРАНА «ПОКИНУТА ЗЕМЛЯ» (БЕЛЬГІЯ, 2016). ВХІД ВІЛЬНИЙ.

27 квітня 2017 року о 12.00 у Національному музеї «Чорнобиль» відбудеться кінопоказ документальної стрічки бельгійського режисера та сценариста Жіля Лорана «Покинута земля» про зону відчуження навколо АЕС Фукушіма. Жіль Лоран трагічно загинув 22 березня 2016 року підчас терористичного акту на станції брюссельського метро Мальбек. Очікується участь у дискусії пані Клодін Ван О, менеджера компанії виробника CVB-VIDEP у Брюсселі, яка відповідає за сприяння розповсюдженню фільмів. Вхід вільний.

 

 

 

 

 

«ПОКИНУТА ЗЕМЛЯ» (“ABANDONED LAND” , “LA TERRE ABANDONNÉE”)

Режисер Жіль Лоран
Бельгія, 2016
73 хв.
Оригінальна версія японська.
Субтитри: українська мова
Сценарій: Жіль Лоран
Кінематографія: Лоран Фенарт
Звук: Николя Жоли, Жиль Бенардо
Редакція: Мари-Элен Мора
Виробництво СVB – CENTRE VIDEO DE BRUXELLES

У евакуйованої зоні навколо АЕС Фукушіма, через 5 років після «катастрофи», кілька поодиноких людей досі живуть в цій покинутій землі, що обпалена радіацією.

Цей фільм слідкує за ними в їх повсякденному житті в той момент, коли роботи з “дезактивації”, сплановані японським урядом,  здаються досить мізерними, враховуючи масштаби землетрусу як на людському так і на екологічному рівні.

Мабуть, мирне і раціонально ірраціональне існування цих небагатьох, хто вижив є,  у всіх відносинах, питанням виживання і нагадує нам про те, що клаптик землі, в кінцевому рахунку, і є нашим найсильнішим зв’язком зі світом.

Автор та режисер фільму Жіль Лоран закінчував роботу над фінальною редакцією фільму, коли трагічно загинув 22 березня 2016 року під час терористичного акту на стації метро «Мельбек» у Брюсселі.

Про фільм та автора розповість пані Клодін Ван О, менеджер компанії виробника CVB-VIDEP у Брюсселі,  яка відповідає за сприяння розповсюдженню фільмів.

ВХІД ВІЛЬНИЙ