14.02.2018

МУЗЕЙНА ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «ЯДЕРНИЙ ТУРИЗМ (?) – ДІАГОНАЛЬ БЕЗПЕКИ (!)» ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ.

23 лютого, у п’ятницю,  о 15.00 Національний музей «Чорнобиль» запрошує на музейну зустріч дискусію. Вхід вільний.

Питання «сталкерства» в зоні відчуження у кожного викликає емоції різних відтінків, стикаючись у графіку професійних задач, у екранних теленовинах або переглядаючи вражаючі фотозвіти нелегальних мандрівок у соціальних мережах. Питання відкрите, а відповідь на нього – поки не знайдена. Хвилю обговорення викликав трагічний випадок з білоруським сталкером, що забрався на ЗГРЛС «Дуга» і зірвався з 15-ти метрової висоти.

Як розв’язати проблему сталкерства у зоні відчуження? Посилити відповідальність нелегальних туристів чи обмежити вільний он-лайн доступ до сталкерських відео та фотозвітів? Та чи допоможе це?

Ми пропонуємо у музейному колі з дослідниками Зони відчуження – досвідченими шукачами ефективних рішень гострих проблем Зони, та зацікавленою у відповідях молоддю – майбутніми екологами, діячами культури та журналістами – визначити «сталкера Зони» або ж шукача нелегального адреналіну?

КОЛО ПИТАНЬ ДИСКУСІЇ:

1. Сталкери як субкультура.

2. Роль влогерів та блогерів, що сталкерують в Зоні, у популяризації нелегальних відвідувань зони відчуження.

3. «Сталкер» як бренд екстремальних привабливих турів.

4. «Легалізація сталкерів» – ефективний метод для вирішення проблеми чи ні?

До участі у дискусії запрошені:

Денис ВИШНЕВСЬКИЙ – радіоеколог, понад 17 років працює у Зоні відчуження, керівник групи радіаційно-екологічного моніторингу державного «Екоцентру» у м.Чорнобилі, автор більше 10 наукових праць, присвячених екології  Зони, співавтор книги «Чорнобиль. Реальний світ».

Сергій МИРНИЙ – інженер-хімік, еколог, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, командир взводу радіаційної розвідки (липень-серпень 1986р.), письменник, директор з наукової роботи та розвитку компанії «Чорнобиль Тур».

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ПО УПРАВЛІННЮ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ (ДАЗВ)

ТУРИСТИЧНЕ АГЕНТСТВО «CHERNOBYLwell.come»

ВХІД  ВІЛЬНИЙ