12.12.2017

МУЗЕЙ ЗАПРОШУЄ! 14 ГРУДНЯ 2017 Р. ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС. ІСТОРІЧНА ЗУСТРІЧ «ЯНГОЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО НЕБА»

Ми продовжуємо цикл музейних історичних зустрічей і запрошуємо у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС 14 грудня 2017р. о 12.00 до Національного музею «Чорнобиль» на захід «ЯНГОЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО НЕБА. ЖИВА ІСТОРІЯ».

Цього року музейна зустріч відбудеться у новому форматі – надаємо слово молодому поколінню! Ми запросили студентів Таврійського національного університету ім. В.І.Вернандського до фондів нашого музею з метою підготувати яскраві розповіді-історії військових та цівільних авіаторів Чорнобиля, використавші колекцію музею.

Перегортаючи сторінки газет та журналів того часу, вивчаючи документі, фотографії студенти нибито пропустять крізь себе унікальні факти історії ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.

А 14 грудня  зможуть наочно зустрітись із «живою історією», з тими людьми, які зішли у зал музею зі сторінок історії, стали їм близькими через документальну кінохроніку, книги, журналістські статті.

Музей запрошує познайомитись з авіаторами Чорнобиля та з перших вуст отримати відповіді на запитання, що виникають при думці: «А як там насправді було, у Чорнобилі?».

Герої зустрічі – військові та цівільні  вертольотчики – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС:

ВОЛОДІН Сергій Іванович – командир екіпажу гелікоптеру В-2 Мі-8;
26 квітня 1986р. опівдні здійснив перший політ над зруйнованим реактором;

МІЗЬКО Андрій Олександрович – штурман гелікоптеру Мі-6,
виконав 11 польотів на реактор для скидання вантажів;

ПИСЬМЕНСЬКИЙ Ігор Юрійович – штурман гелікоптеру Мі-6,
виконав 29 польотів на реактор для скидання вантажів (100 тон);

МИМКА Любомир Володимирович – головний авіатор-інструктор Штабу ВПС КВО,
керував польотами авіаторів, що здійснювали у перші післяаварійні дні засипку реактора фільтруючими та теплопоглинаючими речовинами;

ТКАЧОВ Василь Васильович – заступник командира військової частини Окремої змішаної авіаескадрильї (м.Бориспіль), виконував радіаційну розвідку, перевезення членів Урядової комісії та доставку вантажів;

КУШНАРЬОВ Дмитро Кузьмич – заступник начальника відділу бойової підготовки армійської авіації КВО, виконав 21 політ над реактором на висоті 10 -15 м для замірів радіаційного фону;

КОШЛАЧОВ Олексій Микитович – авіатор, Штаб ВПС КВО, виконував організаційно-керівну діяльність авіагрупами в зоні аварії, у перші післяаварійні дні літав у зону ЧАЕС з кінорежисерами та фотокорами;

КИЯНЧЕНКО Юрій Павлович – заступник командира Київського об’єднаного авіазагону, пілот гелікоптеру Ка-26, керував авіагрупою по дезактивації берегів річок

ПАЩЕНКО Володимир Іванович – авіатор Київського об’єднаного загону цивільної авіації

ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ.

ВХІД ВІЛЬНИЙ.