СОЦІАЛЬНО-ГРОМАДСЬКА АКЦІЯ «ДЯКУЄМО ЗА ЖИТТЯ: ДІТИ УКРАЇНИ – ЛІКВІДАТОРАМ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСКІЙ АЕС»

5 червня 2014 р. у музеї відбулася зворушлива подія на підтримку чорнобильців-ліквідаторів.

Учні 5-х класів київського ліцею «Лідер» вирішили написати особистих листів подяки героям – ліквідаторам. Музей підтримав таку важливу ініціативумаленьких громадян України та організував соціально-громадську акцію «Дякуємо за життя».

На зустріч прийшли дуже цікаві люди, яких діти довго не відпускали багатьма питаннями: вони сприйняли катастрофу не подією у історичному минулому, а – сторінками життя людей. Анатолій Колядін – інженер ЧАЕС (1978-1998), працював на ліквідації ядерної аварії з 5.30 ранку 26 квітня 1986 року, отримав дозу опромінення більше 100 бер, зараз – громадський діяч, Голова Всеукраїнського об’єднання інвалідів «Чорнобиль-86». Володимир Гудов – офіцер Радянської армії, призваний військоматом на ліквідацію аварії з запасу, заступник командира 731 окремого батальону спец захисту, разом із бійцями протягом 42 діб виконував важку та небезпечну для здоров’я роботу – збирали руками та лопатами радіоактивний мусор в эпіцентрі вибуху у підвалах 3 и 4 енергоблоків, на території станції, отримав майже 100 берів, зараз займається живописом, пише пейзажі.

Діти прийшли до музею зі своїми листами, які опускали спеціальну скриню, звертаючись до ліквідаторів віршами та словами подяки. Ці листи будуть відправлені співробітниками музею тим ліквідаторам, які зараз хворіють, знаходяться у важкому фізичному стані, у лікарнях і найбільше потребують сердечності та уваги.

Акція триває! Запрошуємо приєднуватися!

14 грудня, У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми «оприлюднимо» повідомлення дітей – їх буде вивішено у виставковому залі музею і кожен відвідувач зможе прочитати думки, враження та побажання дітей героям-ліквідаторам ЧАЕС і, в першу чергу, самі ліквідатори…

Дякуэмо за життя

thank-you-for-life-3thank-you-for-life-9 thank-you-for-life-2 thank-you-for-life-5 thank-you-for-life-6 thank-you-for-life-8 thank-you-for-life-10thank-you-for-life-7thank-you-for-life-4