24.04.2019

ТІЛЬКИ ОДИН ДЕНЬ – 26 квітня – МЕДІА АРТ ВИСТАВКА ARTEFACT: CHERNOBYL 33 У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ “ЧОРНОБИЛЬ». ВХІД ВІЛЬНИЙ

Вшановуючи 33 річницю з дня Чорнобильської катастрофи – 26 квітня 1986 р., присвячується всім чоловікам, жінкам та дітям, які зазнали наслідків ядерних катастроф.

26 квітня 2019 р. (п’ятниця)  з 10.00 до 18.00 тільки один день абсолютно безкоштовно в музеї буде працювати унікальна імпресивна медіа виставка проекту Artefact. Інтерактивні інсталяції, лазерні проекції, 3D-маппінг, моушн-дизайн – ці сучасні технології медіа-арта допоможуть відвідувачам емоційно перенестися у минуле, відчути себе реальним свідком чорнобильських подій. Відео-фото-документальний контент проекту – з колекції Національного музею «Чорнобиль».

Головна місія проекту ARTEFACT, привернути увагу до питань маніпуляції і усвідомленого споживання інформації в сучасному світі. Автори проекту вважають трагедію Чорнобиля інформаційною катастрофою  не менше,  ніж техногенною. Таке переосмислення є важливим для розуміння суті трагедії суспільством сьогодні, щоб уникнути подібних катастроф у майбутньому.

«Сьогодні «фейків» про Чорнобиль більше, ніж правдивої інформації, а це говорить про серйозні наслідки інформаційної катастрофи Чорнобиля, з якої ми живемо сьогодні і яка, цілком може повторитися завтра,» – говорить Валерій Коршунов, автор проекту Артефакт.

Анна Королевська, науковий директор музею: «За 40 років після ядерного бомбардування Хіросіми у 1945 році Чорнобиль став потрясінням для всього людства, яке очікувало небезпеки для свого існування тільки від ядерної зброї. Але ця небезпека прийшла із сторони, здавалося б, самої мирної. У кожній родині по всьому світові  говорили про Чорнобиль. Слово Чорнобиль із знаком рівності – тривога, страх, увійшли в кожну сім’ю і виростили покоління, соціальне формування якого пройшло під знаком Чорнобиля.  І тому сьогодні, більш 30 років після катастрофи ті, хто були дітьми в 1986 або навіть ще не народилися, наполегливо хочуть зрозуміти, що ж сталося, чому та чи можливе повторення. Місія музею допомогти їм не потонути в океані сучасної інформації, навчити азам безпеки життя в атомну еру».

Чекаємо на вас 26 квітня. Вхід вільний.