“ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ: ЦІННІ ЗНАННЯ” ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА З КОЛЕКЦІЇ МУЗЕЮ НА ДОПОМОГУ ГРОМАДЯНАМ

 

Які бувають бомби та засоби захисту від них? Як захистити себе, своє житло, воду, їжу від радіоактивних, отруйних хімічних, біологічних речовин? Як дезактивуват    и продукти харчування та воду, одежу та обув ? Як збудувати укриття? Про це та ще багато корисного ви дізнаєтьсь із представленої на виставці колекції навчальних плакатів Цивільної оборони, які були надруковані у Києві 30 років тому. Хоча у 1986-му вони були у кожній школі, на кожному підприємстві – сьогодні стали раритетом та історичною рідкістю, але ж дуже потрібною річчю у сучасному непростому житті пересічного громадянина, коли ми вимушені згадати про їх існування.

 

 

В експозиції виставки більше 120 спеціальних приладів:  хімічної розвідки, військові радіометри, рентгенметри, дозиметри, індикатори радіоактивності, сигналізатори забруднення 70-80-х років ХХ століття, побутові  радіометричні прилади після чорнобильського періоду кінця 80-х початку 90-х років, сучасні професійні та побутові прилади розроблені та виготовлені науково-виробничим приватним підприємством «Спаринг-Віст Центр» – відомим в Україні та світі розробником та виробником приладів і систем радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ».

Доповнюють експозицію навчальні документальні фільми 70-80-х років про радіаційну, хімічну, біологічну загрози та способи захисту для населення, які можна дивитися у режимі нон-стоп.

Друга частина виставки розкриває тему «Як зробити життя на радіаційнозабруднених територіях більш безпечним». Представлена експозиція інформаційних плакатів, виданих Чорнобильською програмою відродження та розвитку Програми розвитку ООН в Україні  у 2006 році – поради спеціалістів у доступній й прийнятній для пересічної людині формі: як харчуватися, як поводити себе на відкритому повітрі, у лісі, при веденні підсобного господарства, які збирати гриби та ягоди. Такі поради не втратили своєї актуальності і сьогодні.

 

Куратор Анна Королевська

Дизайн  плакату, монтаж відеофільму, інфографіка: Олексій Курмаз

Строки експонування 26.04.2015 – 03.11.2015

00003 00004  00002 0000100005