МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «ЛІНІЇ ДОЛІ. ЧОРНОБИЛЬ – ФУКУШІМА». ЯПОНСЬКИЙ ЖИВОПИС СУМІ-Е. АВТОР Володимир МАЛИШЕВ (БІЛОРУСЬ).

11 березня 2018 року до 7-ї річниці трагедії Великого східно-японського землетрусу та ядерної аварії на АЕС «Фукусіма-1»  у виставковому залі музею, на першому поверсі, відкриється  виставка з нових надходжень. У експозиції 21 малюнок у стилі японського монохромного живопису сумі-е, які виконано на традиційному японському  папері ваші  мінеральною чорною тушшю, а також вірші автора з циклу «Біда та віра». Вхід вільний.

14.02.2018

МУЗЕЙНА ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «ЯДЕРНИЙ ТУРИЗМ (?) – ДІАГОНАЛЬ БЕЗПЕКИ (!)» ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ.

23 лютого, у п’ятницю,  о 15.00 Національний музей «Чорнобиль» запрошує на музейну зустріч дискусію. Вхід вільний.

Питання «сталкерства» в зоні відчуження у кожного викликає емоції різних відтінків, стикаючись у графіку професійних задач, у екранних теленовинах або переглядаючи вражаючі фотозвіти нелегальних мандрівок у соціальних мережах. Питання відкрите, а відповідь на нього – поки не знайдена. Хвилю обговорення викликав трагічний випадок з білоруським сталкером, що забрався на ЗГРЛС «Дуга» і зірвався з 15-ти метрової висоти.

Як розв’язати проблему сталкерства у зоні відчуження? Посилити відповідальність нелегальних туристів чи обмежити вільний он-лайн доступ до сталкерських відео та фотозвітів? Та чи допоможе це?

Ми пропонуємо у музейному колі з дослідниками Зони відчуження – досвідченими шукачами ефективних рішень гострих проблем Зони, та зацікавленою у відповідях молоддю – майбутніми екологами, діячами культури та журналістами – визначити «сталкера Зони» або ж шукача нелегального адреналіну?

12.12.2017

МУЗЕЙ ЗАПРОШУЄ! 14 ГРУДНЯ 2017 Р. ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС. ІСТОРІЧНА ЗУСТРІЧ «ЯНГОЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО НЕБА»

Ми продовжуємо цикл музейних історичних зустрічей і запрошуємо у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС 14 грудня 2017р. о 12.00 до Національного музею «Чорнобиль» на захід «ЯНГОЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО НЕБА. ЖИВА ІСТОРІЯ».

Цього року музейна зустріч відбудеться у новому форматі – надаємо слово молодому поколінню! Ми запросили студентів Таврійського національного університету ім. В.І.Вернандського до фондів нашого музею з метою підготувати яскраві розповіді-історії військових та цівільних авіаторів Чорнобиля, використавші колекцію музею.

Перегортаючи сторінки газет та журналів того часу, вивчаючи документі, фотографії студенти нибито пропустять крізь себе унікальні факти історії ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.

А 14 грудня  зможуть наочно зустрітись із «живою історією», з тими людьми, які зішли у зал музею зі сторінок історії, стали їм близькими через документальну кінохроніку, книги, журналістські статті.

Музей запрошує познайомитись з авіаторами Чорнобиля та з перших вуст отримати відповіді на запитання, що виникають при думці: «А як там насправді було, у Чорнобилі?».

РЕЖИМ РОБОТИ МУЗЕЮ У ЗИМОВІ СВЯТА

Музей відкритий для відвідування  25 – 30 грудня  2017 року, 2, 3, 4,  5, 6, 8 січня 2018 року з 10:00 до 18:00, каса працює до 17.00.

31 грудня, 1, 7 січня – вихідний день.

Чекаємо на вас!

«ЧЕРНОБЫЛЬ-2 ПРЕДОТВРАТИЛ МИРОВУЮ ЯДЕРНУЮ ВОЙНУ В 1983 ГОДУ»

Пропонуємо Вашій увазі публікацію про таємний об’єкт Чорнобильської зони відчуження, який до сьогодні цікавить багатьох дослідників. Публікація підготована у 2012 році учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Олександром Мельниковим – заступником директора МНТЦ «Укриття» НАНУ, начальником науково-виробничого комплексу «Чорнобиль-2» (1993-1998 рр.) та журналістом-аналітиком Станіславом Прокопчуком – головою Асоціації журналістів-чорнобильців Київської організації Національної спілки журналістів України

Читати у форматі PDF