Про музей

Національний музей “Чорнобиль” є багатофункціональним історико-культурним закладом, який поєднує наукову, культурно-просвітницьку діяльність з діяльністю сучасного музею з архівування, збереження та оприлюднення історії ядерної аварії на Чорнобильській АЕС як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття, наслідки якої не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Вони досі є проблемами сьогодення і, нажаль, будуть нагадуватимуть про себе й нашим нащадкам.

Музей відкритий для публіки 26 квітня 1992 у столиці України Києві, в ста кілометрах від епіцентру катастрофи.

Місія музею – допомогти людству усвідомити масштаби катастрофи через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв, змусити людей визнати необхідність примирення між людиною, наукою і технологіями, які поставили під конкретну загрозу існування людської цивілізації і самої планети Земля, осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя і не дати світові забути ці уроки, стати попередженням поколінням нового тисячоліття.

Наша мета – зробити музей освітнім центром екологічної культури та культури безпеки життя. Для цього ми об’єднуємо під дахом музею спеціалістів, науковців, викладачів, громадськість України та світу, розробляємо різноманітні просвітницькі та соціально-культурні програми для всіх верств відвідувачів.Багатство музейної колекції, високий науковий та художньо-естетичний рівень постійної експозиції та тимчасових виставок, відповідна фахова підготовка працівників, дають можливість вдовольнити вікові, фахові, духовні інтереси відвідувачів.

Слоган музею “Est dolendi modus, non est timendi dolendi” зустрічає відвідувачів при вході до експозиції. У перекладі з латинського це означає ” Є межа у печалі, але тривога не має межі”

Автор художньо-дизайнерської концепції музею – народний художник України Анатолій Гайдамака. Створені ним художньо – емоційні,   філософськи  інсталяції несуть значне тематичне навантаження, допомагають глибше осмислити загальнолюдську трагедію ХХ сторіччя.