АКЦІЯ “ЗАХИСНІ КВІТИ” у межах міжнародного екологічного арт-проекту “SIP: УКРИТТЯ – УЯВНА ТОЧКА” (SIP: SHELTER IMAGINARY POINT)

25 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Національний музей „Чорнобиль” і Арт-група «Стронцій90»

Запрошують 26 квітня (вівторок) о 14.00 взяти участь в екологічної арт-акціїї

“SIP: Укриття – Уявна Точка. ЗАХІСНІ КВІТИ”
(SIP: Shelter Imaginary Point. PROTECTIVE FLOWERS).

SIP: УКРИТТЯ – УЯВНА ТОЧКАХудожники зробили 75 метрову інсталяцію з паперових квіток, надісланих у проект з понад 30 країн світу (Росії, України, Молдови, Азербайджану, Австралії, Франції, США, Норвегії, Великобританії, Панами, Індії тощо), яка імітує об’єкт “Укриття”, збудований над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Перша частина проекту -5 метрів арт-укриття – була презентована у квітні 2010 року у Києві на Майдані незалежності. Друга частина буде показана 26 квітня 2011 року у Національному музеї «Чорнобиль». Завершення проекту планується безпосередньо на території ЧАЕС 26 квітня 2016 року. Арт-группа “Стронцій-90 вірить, що макет досягне реальних розмірів “Укриття”.

Кожна квітка – то конкретна людина, бо квітка – символ людської душі. До того ж маленькі й слабкі на вигляд, квіти мають величезну силу життя та пробивають асфальт, тягнучись до світла. Наймолодшій учасниці проекту Марієчці Гнатюк з Броварів лише два роки, найстаршій було 94 (нажаль, англійки Енн Кроуффорд не стало восени минулого року). До проекту її залучив 65-річний син Девід Кроуффорд (він поклав у конверт фотографію водяної лілії). Девід написав, що в травні 1986 року, коли вибухнув Чорнобиль, в містечку Бедфорд, де він живе, було організовано загін, що займався… дезактивацією місцевої території.

В інсталяції використані квітки пересічних громадян та відомих людей, наприклад, учасниці “Євробачення-2010” співачки Альоши, художників Кендіс Брайц (ПАР-Німеччина), Віктора Сидоренко, Олега Чичкана, Маші Шубиної, Жани Кадирової (Київ) тощо. Музиканти групи Delia крім квіток передали у проект свій кліп “Мертве місто” – вокалістка колективу Анастасія Сверкунова народилася в Прип’яті, тож на кадрах залишилася саме її спустошена часом квартира.

Серед перших авторів панно, яке постійно розростається, геофізик Сергій Савельєв з університету Йорк (Торонто, Канада). Багато квіток надіслали школярі з міста Кліфтон (штат Нью-Джерсі, США). Але найактивнішими були кияни, особливо учні Скандинавської гімназії та НВК 240 “Соціум”. Одна з учасниць проекту 26-річна художниця з Москви у 1986 році мешкала в Брянську. Від дії радіації у неї, дворічної дитини, випали вії та брови. У школі її дражнили мутанткою, а зараз вона вродлива, та, на щастя, здорова.

Арт-группа “Стронцій-90” співпрацює з музеєм 19 років. Її учасники: Олесій Бреус – спеціаліст по ядерним установкам, старший інженер управління блоком №4 ЧАЕС, який працював на ліквідації аварії з 7 годині ранку 26 квітня 1986 р., зараз – журналіст, художник; Валерій Голейко – український художник, засновник групи, 10 років живе без електрики у звичайній київській квартирі; Тетяна Чеброва – українська художниця, поетеса і журналістка, що потрапила в “Книгу рекордів України-2007” за арт-проект “Метелики в животі”.

За додатковою інформацією та з метою акредитації на подію просимо звертатися 0444254329, +380509173976, +380679072117, + 380956165102

museum@chornobylmuseum.kiev.ua

sipflowers@gmail.com

http://sip-project.livejournal.com/