Віртуальний тур

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player

Cучасна експозиція музею, розміщена в кількох залах загальною площею біля 1100 м2 , налічує понад сім тисяч експонатів, у 1992 р. їх було тільки дві сотні.

Розкриті документи, карти з грифом „Таємно”, фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, історичні реліквії із Чорнобильської зоні відчуження та інші унікальні експонати змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою. Численні матеріали свідчать про героїчні дії ліквідаторів, які рятували Землю від страшного лиха, не шкодуючи свого здоров’я і навіть життя.

Чимало представлених у музеї документів оприлюдненні вперше. Вони допомагають по-новому, ширше осягнути планетарний масштаб Чорнобильської біди, яку слід розцінювати як останнє застереження людству, як останній й найпереконливіший заклик до ядерного роззброєння, спільної боротьби за екологічну чистоту планети, пріоритет загальнолюдських цінностей в розвитку світового співтовариства.

Музейна експозиція оснащена сучасними аудіовізуальними, електронними інформаційно-довідковими технічними засобами, які розширюють хронологічні та тематичні рамки музею, підсилюють достовірність існуючої експозиції. До уваги відвідувачів діюча трьохфазова діорама «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», яка створює ефект вашої присутності на місті подій. Також ви маєте змогу ознайомитися із діючим макетом працюючого на виробіток електроенергії 4-го енергоблока ЧАЕС, електронною „Книгою пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, унікальними відеоматеріалами, комп’ютерими програми про катастрофу та її наслідки.

Велику роль у нашій експозиції відігрівають художньо – емоційні, філософськи уяви – інсталяції, які несуть значне тематичне навантаження, допомагають глибше осмислити загальнолюдську трагедію ХХ сторіччя. Поява таких символічних уяв – результат спільної роботи наукового колективу та колективу художників, спільних поїздок у зону відчуження – місце, де призупинилося життя.